Dieta na wiosnę

Już 20 marca od g.13.00 w Przychodni Diomed dzień otwarty – darmowe porady dietetyczne, zapraszamy !

Wiosną wszystko budzi się do życia. Nasz organizm również się regeneruje, ożywia, dlatego wiosną szczególnie należy o siebie zadbać.

W diecie rezygnujemy z ciężkiego, tłustego jedzenia na rzecz lekkiej diety. Jednak nie oznacza to spożywanie surowych warzyw i owoców czy nadmiernej ilości nowalijek, gdyż nadmiar tych produktów zaburzy nasze trawienie.

Wiosną następuje przesilenie, czyli czas większej ilości przeziębień. Po długiej zimie nasz organizm jest osłabiony i przeciążony, występuje katar, kaszel i gorączka, która dotyczy dorosłych oraz dzieci. Zatem dieta powinna być bogata w lekkostrawne posiłki, ciepłe napoje oraz w potrawy ciepłe, lekkie i suche. W ciągu dnia pijemy ciepłą wodę, która oczyszcza nasz organizm i pomaga w trawieniu. Wprowadzamy pokarmy blanszowane, gotowane na parze, duszone.

Powinniśmy się także zaopatrzyć w świeże zioła i przyprawy takie, jak bazylia, majeranek, tymianek, rozmaryn, koper, liść laurowy, imbir, chrzan, czarny pieprz, cebula, czosnek, koper, kminek, anyż, ostra papryka, cynamon, które poprawią nasze trawienie.

Wybierajmy potrawy zawierające węglowodany złożone, czyli zboża (kasza gryczana, kasza jaglana), rośliny strączkowe (soczewica, ciecierzyca) oraz wszelkie nasiona i warzywa. Nie zapominajmy również o zdrowych tłuszczach (masło klarowane, oliwa z oliwek) oraz pełnowartościowym białku (jaja, ryby, mięso). W tym okresie dobre będą dla lepszego wzmocnienia napary z ziół. Wiosna to również czas na sezonowe produkty, wybierajmy zatem bogactwa tego czasu-szparagi, młoda kapusta, marchewka. Zrezygnujmy z potraw wysoko przetworzonych, zmniejszmy ilość pitej kawy i energetyków. Wprowadźmy większą ilość aktywności fizycznej, począwszy od spaceru, marszobiegu. Więcej przebywajmy na świeżym powietrzu, wśród natury.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jak zmienić swoje nawyki żywieniowe lub całej rodziny zapraszamy na konsultacje dietetyczne w Naszej Przychodni.

Z okazji zbliżającej się wiosny zapraszamy na dni otwarte, na których możesz bezpłatnie:

  • porozmawiać z dietetykiem na nurtujące pytania,
  • wykonać analizę składu ciała z której dowiesz się jaka jest zawartość tkanki tłuszczowej, wody i wiek metaboliczny
  • zinterpretować wyniki badań.
  • Zapraszamy już 20 marca od godz. 13.00
  • Rejestracja tel. 32 225 02 07

Copyright © 2020 Diomed Sp. z o.o.

ING Bank 40 1050 1214 1000 0090 8011 3419